• +90 212 501 94 34
  • iletisim@turkiyeteknolojitakimi.org

PROJELERİMİZ

1001 Teknoloji Takımı


Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023 yılına kadar 1001 teknoloji takımı kurma ve destekleme sözü ile yola çıkıyoruz. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak, her alanda olduğu gibi teknoloji alanında da en temel ve değerli sermayenin nitelikli insan gücü olduğunun farkındayız. 

Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini başarmasının asli unsuru gençlerimizin kabiliyetlerine uygun olarak teknoloji geliştirme süreçlerine katılımını sağlamaktır.

Teknoloji alanında değer oluşturacak nitelikli bireylerin yetiştirilmesi için gelişim programlarının iyi planlanması ve gençlerin erken yaşlardan itibaren desteklenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda ortaokul ve lise düzeyinde yetenekli gençlerimizin geleceğin bilim insanları ve teknoloji girişimcileri arasına katılmaları amacıyla temel bilimler ve STEM tabanlı uygulamalı eğitim programları sunuyoruz.

Ayrıca, üniversitelerde teknoloji alanında proje ekipleri kurarak ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan gençlerimize destek oluyoruz. Böylelikle tasarımdan, geliştirme aşamasına tüm süreçlere hakim üretken bir neslin gelişimine katkı sunmayı planlıyoruz.

1001 Teknoloji Takımı hedefimiz doğrultusunda, 2023 yılına kadar 1001 teknoloji takımı kurmayı ve binlerce gencimizin donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Teknoloji Takımlarımızla ilgili açık çağrıları takip ediniz: Çağrılarımız